Daria Mejnartowicz gościem MFK

Daria Mejnartowicz była gościem MFK. Opowiadała o swojej działalności na rzecz dzieci w rozwijających się krajach Afryki, Azji i Ameryki Południowej.

Daria-Mejnartowicz-MFK

Gościem warszawskiego oddziału MFK była Pani Daria Mejnartowicz, która opowiadała nam o dobroczynnych akcjach, jakie podejmuje dla dzieci w rozwijających się krajach Afryki, Azji i Ameryki Południowej, m.in. w Birmie, Nepalu, Tybecie, Tanzanii, Ghanie, Kenii i wielu, wielu innych. W ramach akcji charytatywych zbiera pomoce szkolne, środki higieny osobistej, bieliznę, sprzęt sportowy i środki finansowe. Wspomaga tanzańską fundację New Hope For Girls Organization, która opiekuje się dziewczynkami i nastolatkami z biednych, patologicznych środowisk.

Dzięki staraniom Pani Darii szkoła w małej wiosce w górskim regionie Sinhupalchowk (Tybet), która została zniszczona w czasie trzęsienia ziemi w 2015 r., została odbudowana. W czasie uroczystości otwarcia szkoły został zrealizowany film „Give Nepali Childen a School”. Dzięki takim ludziom, jak Daria Mejnartowicz dzieci znowu mogą się uczyć!
 
Najbliższy planowany projekt to program mentoringowy i rozgrywki sportowe dla dziewczynek z patologicznych środowisk organizowany w kwietniu wspónie z Rashmi Tiwari, koleżanką z Vital Voices Global Partnership. Pani Daria zawiezie tam  lekkie rzeczy, jak np.: czapeczki, ozdoby dziewczęce, gry zrecznosciowe, różne piłki do gry, gumy do skakania, pompki do piłek, ringo, talerze do rzucania, piłeczki tenisowe, leki p/bólowe (na bóle miesiączkowe), breloczki, naklejki, itd.
 
W sobotę, 11 lutego 2017 roku Pani Daria opowiadała o kolejnej wyprawie filantropijnej, tym razem do domu dziecka dla dziewczynek z rodzin patologicznych Avoko Akany Faravohitra w Antannarivo, stolicy Madagaskaru.

Jeśli ktoś chiałby wspomóc działalność, wpłaty przyjmuje w imieniu p. Darii zaprzyjaźniona Fundacja „Multis Multum” (KRS: 0000159140, REGON: 016299162, NIP: 521-30-93-850). Numer konta: 08 1140 1977 0000 5577 8000 1001. W treści przelewu należy wpisać: na cele dobroczynne.

Daria-Mejnartowicz-

 

Daria_Mejnartowicz - Madagaskar
 
 
 
 
 
 
Daria_Mejnartowicz - Madagaskar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zdjęcia pochodzą z archiwum Pani Darii Mejnartowicz.