Jak wyrównać szanse kobiet i mężczyzn

Karasinska Forbes 300x168

Spotkanie z Aleksandrą Karasińską, Redaktorką naczelną Newsweek.pl/ Forbes.pl i Redaktorką prowadzącą Forbes Women

Aleksandra Karasińska jest współtwórczynią i redaktorką prowadzącą magazynu Forbes Women. Była dziennikarką Radia Wolna Europa, Radia Zet, TVN24 oraz wiceszefową Wydarzeń w Polsacie. Przez dwa lata była liderką projektu telewizji informacyjnej w Kijowie, budowała tam też portal Tochka.net.
Stworzyła i redagowała miesięcznik popularnonaukowy „Newsweek Historia”.

001a

W czasie spotkania miałyśmy okazję wysłuchać opowieści o powstawaniu magazynu Forbes Women (https://www.forbes.pl/forbeswomen), który zarówno w swojej wersji papierowej, jak i on line skupia się na kobietach i gospodarce.

Forbes Women to pomysł Moiry Forbes dziennikarki i działaczki, wnuczki Malcolma Fobesa, założyciela pisma. Osiem lat temu Moira stworzyła miejsce, które umożliwia kobietom nawiązywanie kontaktów, wymianę doświadczeń i pomysłów. Redakcja polska Forbes uznała, że najwyższy czas na taką inicjatywę także u nas. Magazyn opisuje zmiany jakie przynosi postęp technologiczny, zmiany społeczne i kulturowe, wzrost znaczenia roli kobiet w pracy i społeczeństwie.

Pani Aleksandra opowiadała także o najnowszej inicjatywie redakcji − projekcie Równa Firma, który stawia sobie za cel wypracowanie i wypromowanie kodeksu dobrych praktyk i zorganizowanie czegoś na kształt pospolitego ruszenia po to, by kobiety w biznesie miały równe szanse z mężczyznami. Nie tylko w dużych korporacjach z udziałem zagranicznego kapitału, ale w całej masie pozostałych − dużych, średnich i najmniejszych polskich firm.

Oto trzy pierwsze postulaty akcji Równa Firma:

  • Rekrutacja bez uprzedzeń
  • Likwidujemy lukę płacową
  • Rodzicielstwo nie wyklucza


Więcej o tej akcji przeczytać można tutaj.

Zdjęcia ilustrujące nasz wpis zaczerpnięto z cytowanego artylułu. Ich autorem jest Przemysław Pokrycki / Redakcja Forbes.