XVII edycja Gali Kobiet Sukcesu

Już po raz siedemnasty uhonorowane zostały wyjątkowe kobiety z Warmii i Mazur z okazji Międzynarodowego Święta Kobiet. Główną laureatką została Elżbieta Sujka.

Honorowym patronatem wydarzenie objął Wicepremier Janusz Piechociński. Gali patronują również: eurodeputowana prof. Danuta Huebner, przewodnicząca Komisji Spraw Konstytucyjnych w Parlamencie Europejskim, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i Międzynarodowe Forum Kobiet w Olsztynie, które tradycyjnie funduje statuetkę Kobiecie Sukcesu, która osiąga sukcesy na niwie ogólnopolskiej lub zagranicą. Laureatką tego wyróżnienia została Olga Malinkiewicz. Statuetkę „Duża Buźka” dla mężczyzny, którego kobiety podziwiają za pasję życia i tworzenia otrzymał Paweł Papke.

Kandydatki do Wyborów Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur zgłaszali przedstawiciele regionalnych mediów, organizacji społecznych i samorządów. Są nimi panie, które w minionym roku były bohaterkami dziennikarskich publikacji, zostały zauważone przez swoje środowiska, otrzymały nagrody w różnych dziedzinach. Spośród 23 kandydatek Złotą Dziesiątkę i spośród niej Kobietę Sukcesu 2015 wyłoniła 13-osobowa kapituła, składająca się z autorytetów i uznanych postaci regionu.

Więcej: http://www.kobietysukcesu.eu/